බණ්ඩරගම අටුලගම ප්‍රදේශයේදී දෙරණ මාධ්‍යවේදියෙකුට බාධා කළ ප්‍රධාන සැකකරු ඇතුළු හය දෙනෙකු අත්අඩංගුවට ගත් බව පොලිසිය පවසයි.

ඊයේ (24) පෙරවරුවේ අටුලුගම ප්‍රදේශයට ගොස් ශුද්ධ වූ රාමසාන් මාසය අවසානය සමරමින් මුස්ලිම් බැතිමතුන්ගේ සමාජ දුරස්ථ බාවය ආවරණය කිරීම සඳහා ගිය මාධ්‍ය වේදියෙකුට මෙම පහරදීම සිදුව තිබෙනවාසිද්ධියට මුහුණ දුන් මාධ්‍යවේදියා වන බිමල් මුලදී අටුලුගම පල්ලියේ සංගමයේ සභාපති නජීඩ් හජ්ජියර් මොහොමඩ් නජීඩ් සමඟ කතා කොට ප්‍රකාශයක් කප්පාදුවක් ලබා ගෙන තිබුණා.

පසුව ඔහු ප්‍රදේශයේ එක් මුස්ලිම් පල්ලියක වීඩියෝ පටයක් ලබාගෙන ඇති අතර ඔහු පිටත්ව යාමට සූදානම් වන විට පිරිසක් ඔහුගේ වාහනය අවහිර කර තර්ජනය කර තිබේ. පසුව ඔහුගේ වාහනයටද හානි සිදු කර ඇති බව වාර්තා වේ.කෙසේවෙතත්, නොසන්සුන්කාරී වාතාවරණයක් මධ්‍යයේ තවත් නිවැසියන් පිරිසක් මාධ්‍යවේදියාට පිටව යාමට සහාය වී තිබේ.

අටුලුගම මුස්ලිම් පල්ලි සංගමයේ සභාපතිවරයා ද එම ස්ථානයට පැමිණියේ අද දෙරණ මාධ්‍යවේදියාට උපකාර කිරීම සඳහා ය.

අද දෙරණ මාධ්‍යවේදියා විසින් කරන ලද පැමිණිල්ලකට අනුව බණ්ඩරගම පොලිසිය සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් පරීක්ෂණයක් ආරම්භ කර ඇති අතර පසුව පුද්ගලයින් 6 ක් අත්ඩංගුවට ගෙන තිබෙනවා

Advertisment